Bądź sobą niezależnie od wieku!


Bądź sobą niezależnie od wieku!
2021-02-22
Życie każdego z nas składa się kilku etapów – dzieciństwa, okresu nastoletniego, dorosłości i starości. Mimo, iż każdy z nas chciałby być wiecznie młody, to niestety póki co nie jest to możliwe.

Szklanka do połowy pełna czy pusta?

Brak martwienia się starością jest związany przede wszystkim z akceptacją faktu, że starzenie się to proces nieunikniony i naturalny. Ponieważ nie wynaleziono jeszcze leku lub mikstury na długowieczność, to by  żyć w zgodą ze sobą i sytuacją przechodzenia w etap senioralny należy się pogodzić i fakt ten w pełni zaakceptować. Genialnym sposobem na korzystanie z życia i zaadaptowanie się do sytuacji jest wyznawanie jednej prostej zasady, którą można podebrać ze świata optymisty – „szklanka zawsze jest do połowy pełna, nie pusta”. To proste zdanie obrazuje pewną prawidłowość – jeśli będziemy traktować życie jako przygodę, szukać pozytywnych stron we wszystkich napotkanych kwestiach i problemach oraz dużo się uśmiechać, to nasze podejście będzie na tyle dobre dla naszego samopoczucia, że nie będziemy się tak bardzo martwić sytuacją starzenia się. Cieszyć życiem należy się zawsze i nie warto przejmować się rzeczami, na które po prostu nie mamy wpływu.

Jak zadbać o siebie, by cieszyć się dobrym zdrowiem na długie lata?

Samo podejście jest bardzo ważne, ale równie istotne jest odpowiednie dbanie o siebie. Kluczowa w tym jest odpowiednia, dobrze zbilansowana i zrównoważona dieta, zapewnienie sobie codziennej dawki ruchu, dbałość o relacje z bliskimi oraz zapewnienie odpowiedniej higieny psychicznej. Odżywiając się warto postawić na produkty nieprzetworzone (nie poddane wcześniejszej obróbce), korzystać ze zdrowszych metod przyrządzania posiłków (np. piec i gotować na parze, a mniej smażyć) oraz zapewnić sobie odpowiednią, dzienną dawkę warzyw i owoców – zgodnie z zaleceniami lekarza, specjalisty do spraw żywienia lub sugerując się piramidą żywienia. Wskazane jest również, by dziennie zrobić minimum ok. 8 tysięcy kroków lub uprawiać od 45 minut do 2 godzin ruchu (zgodnie ze swoimi możliwościami i zapotrzebowaniem – może to być spacer, bieganie, pływanie, rower, itp.). Równie ważne jest staranie się nieprzejmowaniem problemami i posiadanie własnych sposobów na odstresowanie się, by móc zrelaksować swoje ciało i nie żyć w stresie (np. medytacja, spacery w samotności czy konsultacje u psychologa). Dbając o poprawne relacje rodzinne, warto unikać konfliktów i starać się jak najwięcej ze sobą rozmawiać – w końcu najczęściej zwady można wyjaśnić oraz podzielić się swoimi problemami i „przewietrzyć się”.

A co z problemem menopauzy?

Jednym z aspektów życia po 50 jest klimakterium, które związane jest z naturalnym procesem dojrzewania kobiety. Ciało zmienia się pod wpływem hormonów, a w związku z tym wchodzi w okres końca płodności. Do problemów związanych z tym okresem można zaliczyć uderzenia gorąca, intensywne pocenie się, nienaturalny przyrost wagi, występujące uczucie nadmiernego zmęczenia, zmiany skórne, wypadanie włosów, czy wahania hormonalne. Jednakże przekwitanie to nie koniec świata – można pomóc sobie i złagodzić jego skutki. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań na łagodzenie efektów menopauzy jest suplement diety Femiflamax. Wspomaga on niwelowanie negatywnych objawów klimakterium dzięki specjalnie dobranym składnikom – izoflawonoidom z czerwonej koniczyny, ekstraktowi z czarnego pieprzu, Magnezowi, Witamine B6 oraz kwasu foliowemu. Izoflawonoidy z czerwonej koniczyny zostały poddane procesowi mikronizacji, dzięki czemu są one lepiej przyswajalne dla organizmu. Ponadto wystarczy zażywać tylko 1 tabletkę dziennie. Warto podkreślić także, że Femiflamax zawiera wysokiej jakości składniki w przystępnej cenie – jest więc przyjazny dla Twojego portfela – koszt kuracji to już 70gr/ dzień.  Żyjąc w zdrowy i higieniczny sposób oraz korzystając z odpowiednio dobranych dodatków do diety można odpowiednio wspomóc swój organizm i złagodzić negatywne objawy nieuniknionej menopauzy. Więcej informacji o produkcie znajdziesz na www.lagodnamenopauza.pl


Bądź sobą niezależnie od wieku!

Pamiętaj, że to jak wygląda Twoje życie i jak się czujesz w bardzo dużym stopniu zależy od Ciebie i Twojego podejścia. Jeśli w okresie starzenia się będziesz o sobie dobrze myśleć, dbać o siebie i korzystać z okazji, które dostajesz od życia, to będziesz z niego w pełni korzystać – niezależnie od sytuacji, w której się znalazłaś. Nie daj sobie wmówić, że starość to nie radość – bo tylko młodość to nie wieczność.

Nadesłał:

Redakcja portalu
http://www.redakcja.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl