Jestem kobietą po 50…i dobrze mi z tym!


Jestem kobietą po 50…i dobrze mi z tym!
2021-01-15
Życie dzieli się na różne etapy, a jednym z nich jest okres po 50-tym roku życia. To wyjątkowy czas, który wiąże się z pełną dojrzałością, sporym bagażem doświadczeń życiowych, obowiązkami (np. babci) ale i również z problemami zdrowotnymi. Jak w pełni cieszyć się z tego czasu? Sprawdź!

Życie po 50-tce

Kobieta po 50-tym roku życia najczęściej znajduje się już w ustabilizowanej sytuacji życiowej. Ma już „odchowane”, dorosłe dzieci, które mają swoje rodziny (i wnuków, którymi trzeba się zająć). Z drugiej strony, w swoim życiu może już zwolnić i nie musi za czymkolwiek pędzić – w końcu w kwestii zawodowej osiągnęła już dużo i jej priorytety uległy zmianie. Jest już w dużym stopniu spełniona i zdystansowana do życia i wie, że czas po 50-tce jest okresem,
w którym może w większym stopniu zwrócić uwagę na siebie i swoje potrzeby. Oczywiście życie każdej kobiety nie wygląda tak samo – niektóre z nas są spełnionymi singielkami, które w tym czasie odnajdują się w kolejnych sferach samorozwoju i odkrywają kolejne potrzeby, na które mają jeszcze więcej czasu.

Zmiany w organizmie

Okres drugiej „połowy życia” jest związany również z przekwitaniem. Menopauza jest naturalnym procesem organizmu, który związany jest z końcem okresu płodności. Do objawów klimakterium zalicza się m.in. występowanie uderzeń gorąca, intensywne pocenie się, wzrostu lub spadek wagi, ogólne poczucie zmęczenia, zaburzenia snu czy rozdrażnienie i wahania nastrojów. Każda z kobiet okres menopauzy przechodzi w indywidualny sposób (z różną intensywnością), ale pojawiające się problemy są dla wszystkich dokuczliwe. Ponieważ życiem można cieszyć się tak samo mając 20 jak i 50 (i jeszcze więcej lat), to warto pomyśleć o swoim zdrowiu, by faktycznie móc wykorzystać ten czas w pełni i nie martwić się negatywnymi objawami procesów związanych z dojrzewaniem, takich jak przekwitanie.

Wesprzyj swój organizm

W walce z nieprzyjemnymi objawami klimakterium pomocne okazują się naturalne składniki, będące wyciągami lub przetworami z roślin i owoców. Suplement diety Femiflamax zawiera
w swoim składzie ekstrakt z czerwonej koniczyny (łagodzi uderzenia gorąca, pocenie nocne, zaburzenia snu i nastroju), czarny pieprz (źródło piperyny, która pomaga spalać tkankę tłuszczową i zachować poprawną wagę), witaminę B6, kwas foliowy oraz magnez (przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia). Femiflamax to preparat ze zmikronizowanymi (zmniejszonymi) cząsteczkami, dzięki czemu składniki są lepiej wchłanialne, co pozwala na zmniejszenie dziennej dawki do tylko 1 tabletki! Zapewnia wysoką jakość oraz efektywność działania suplementu.

Stosując suplement diety, odżywiając się w zbilansowany sposób, pamiętając o odpowiedniej dawce ruchu (np. 2h ruchu na dzień) oraz dbając o siebie zwiększamy swoje szanse na zachowanie pełni zdrowia i jakości życia nawet w okresie przekwitania.


Bądź sobą niezależnie od wieku

Szczęśliwi ludzie często mówią, że warto cieszyć się życiem i czasem spojrzeć na siebie
z pewnej perspektywy, która pomoże zrozumieć potrzeby i stronę, w którą można się rozwijać. Każdy etap życia związany jest z różnymi obowiązkami, wyzwaniami i przyjemnościami, do których dobrze jest podejść z uśmiechem i w pełni zdrowia. Dbając o „ciało i ducha” w okresie klimakterium możemy realnie wesprzeć siebie i swój organizm, dzięki czemu nie musi być to nieprzyjemny czas, a może być to piękny okres, w którym jeszcze lepiej poznamy siebie
i spełnimy się w kolejnych dziedzinach życia – bez zbędnych i nieprzyjemnych przeszkód.

www.lagodnamenopauza.pl

 

Nadesłał:

Redakcja portalu
http://www.redakcja.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl