Krwawiące dziąsła - jak poradzić sobie z tym problemem?


Krwawiące dziąsła - jak poradzić sobie z tym problemem?
2023-10-30
Krwawiące dziąsła to dolegliwość, którą często ignorujemy. A taki stan to zwykle sygnał, że w naszej jamie ustnej dzieje się coś niepokojącego.

Krwawiące dziąsła to dolegliwość, którą często ignorujemy. A taki stan to zwykle sygnał, że w naszej jamie ustnej dzieje się coś niepokojącego. Może być wynikiem nieodpowiedniej techniki szczotkowania, nitkowania, ale także innych dolegliwości, również dotyczących całego organizmu. Jak sobie radzić z tym problemem? Przedstawiamy kilka sposobów, które w tym pomogą. 

 

Jaką rolę w jamie ustnej pełnią dziąsła?

Są to tkanki, których stan ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowia jamy ustnej. Stanowią barierę ochronną, zabezpieczającą korzenie zębów oraz inne elementy jamy ustnej przed bakteriami lub uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak dziąsła zabezpieczają nie tylko zęby, dbają również o zdrowie całego orgazmu. Dlatego ich krwawienie może oznaczać zarówno nieprawidłową technikę szczotkowania czy nitkowania, ale kiedy pojawia się częściej, może sygnalizować zaburzenia ogólnoustrojowe. Kiedy dziąsła dotknięte są stanem zapalnym, pojawia się widoczne zaczerwienienie oraz wrażliwość.  Nieleczony stan zapalny może prowadzić do poważniejszych chorób, np. paradontozy.

 

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Poprawne i regularne szczotkowanie 

Odpowiednio prowadzone zabiegi higieniczne, przede wszystkim prawidłowe szczotkowanie, to podstawa w utrzymaniu zębów i dziąseł w świetnej kondycji. Aby tak się stało, należy robić to regularnie, delikatnie, a przede wszystkim dokładnie, co najmniej dwa razy dziennie. W przypadku krwawiących dziąseł najlepiej wybrać miękką szczoteczkę, np. ELGYDIUM CLINIC 20/100, żeby uniknąć ich podrażnienia. Szczotkowanie powinno trwać 2-3 minuty. 

 

Przy krwawiących dziąsłach warto zadbać o zastosowanie odpowiedniej pasty do zębów, delikatnej dla podrażnionych miejsc. Pasta ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro, dzięki zawartości chloroheksydyny, hamuje tworzenie i odkładanie się płytki nazębnej, zawarta w niej alantoina działa łagodząco, a kwas glicerytynowy przeciwzapalnie. Połączenie tych trzech składników pomaga zmniejszyć objawy podrażnienia dziąseł: zaczerwienienie, krwawienie, wrażliwość.

 

 

 

 

Nitkowanie 

To świetny sposób na pozbycie się resztek pokarmu oraz bakterii z przestrzeni międzyzębowych. Podczas nitkowania należy zwrócić uwagę na to, aby robić to delikatnie i nie dociskać nici  do dziąsła zbyt mocno.

 

Dieta i nawyki

W przypadku problemów z dziąsłami warto postawić na odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w substancje mineralne i witaminy, a szczególnie w witaminę C. To właśnie ona pomaga w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i wspomaga ochronę jamy ustnej przed chorobami. 

 

Wskazane jest również znaczne ograniczenie lub całkowita rezygnacja z palenia tytoniu czy spożywania alkoholu. I nikotyna, i alkohol mogą zwiększać ryzyko powstania lub nasilenia problemów z dziąsłami.

 

Profesjonalne produkty ELGYDIUM dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.


Nadesłał:

allegrok.s@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl