Międzynarodowy Dzień Żelek


Międzynarodowy Dzień Żelek
2022-03-28
Jedne z najbardziej popularnych na świecie słodyczy – żelki mają swoje święto 28 marca. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami na ich temat i świętowania Międzynarodowego Dnia Żelek!

Najpopularniejsze na świecie żelki – Złote Misie mają już 100 lat!


Złote Misie są obecnie synonimem żelek i symbolem HARIBO. Zostały one stworzone przez założyciela marki, Hansa Riegela seniora w 1922 roku. Obecnie, każdego dnia produkuje się 160 milionów Złotych Misiów, a HARIBO eksportuje je do ponad 100 krajów na całym świecie. Miś HARIBO to ikona, która symbolizuje firmę wewnętrznie i zewnętrznie, a Złote Misie to jednocześnie jeden z najlepiej rozpoznawalnych kształtów żelek na świecie!
    
Smak radości dla dzieci i dorosłych!


Żelki występują w wielu kształtach i smakach. Za tę różnorodność uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Do wyboru mamy słodkie owocowe żelki, orzeźwiające warianty kwaśne, czy też niezwykle popularną w niektórych krajach lukrecję, a także żelki funkcjonalne, na przykład o wegetariańskim składzie. Żelki to słodycze, którym trudno się oprzeć, ale co ciekawe preferencje konsumentów w różnych krajach różnią się od siebie. W Anglii bardzo popularna jest kompozycja Starmix, Skandynawowie uwielbiają lukrecję, a Hiszpanie – długie formy przypominające kable lub spaghetti.
Polacy wciąż najczęściej wybierają żelki owocowe, jednak coraz częściej poszukują nowości i chcą eksperymentować z nowymi smakami. HARIBO odpowiada na te preferencje i stale urozmaica swoja portfolio, wprowadzając do swojej oferty coraz to nowe propozycje. Jedną z nich jest SourFun Mix Kwaśne. To kompozycja żelek o różnorodnych kształtach i smakach w kwaśnej posypce, która nadaje im wyjątkowości. HARIBO SourFun Mix Kwaśne to nowość, po którą wielbiciele kwaśnych smaków sięgną z radością!

HARIBO Phantasia – dla każdego coś słodkiego!

Najnowszą propozycją HARIBO wśród żelek owocowych jest Phantasia. Ten niezwykle popularny w Niemczech mix żelek teraz dostępny jest także na stałe w Polsce. HARIBO Phantasia to bogata mieszanka owocowych żelek i pianko-żelek w różnorodnych, fantastycznych kształtach. Zabawne dinozaury w towarzystwie 3-kolorowych kameleonów i dwuwarstwowych motyli, kolorowe samoloty, roboty i wyścigówki oraz wiele innych. HARIBO Phantasia to ponad 20 wariantów żelek – mix smaków, kształtów i kolorów w jednej paczce!

Niezależnie od upodobań, różnorodność smaków i kształtów żelek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sięgnij więc po ulubioną paczkę i świętuj Międzynarodowy Dzień Żelek!

Nadesłał:

Anna1

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl