Miraculum z niemal 30-procentowym wzrostem EBITDA w I kwartale 2024 r.


Miraculum z niemal 30-procentowym wzrostem EBITDA w I kwartale 2024 r.
2024-05-17
Notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum podsumowuje wyniki po I kwartale 2024 r. Po raz pierwszy od wielu lat kwartalny wskaźnik EBITDA przekroczył 1 mln zł – jest to wzrost o 27 proc. r/r., a wskaźnik EBIT wzrósł o 38 proc. r/r do poziomu 0,7 mln zł.

- W raportowanym okresie Miraculum osiągnęło najwyższy od lat wskaźnik EBITDA, powyżej 1 mln zł. Pomimo lekkiego spadku przychodów, nastąpiła znacząca poprawa marży brutto ze sprzedaży. Sytuację oceniamy jako stabilną, a wypracowane wyniki finansowe potwierdzają naszą zdolność do utrzymania tempa rozwoju i adaptacji do zmieniającego się środowiska rynkowego. Cieszy nas, że połączenie doświadczenia i tradycji 100 letniej firmy Miraculum wraz nowoczesna ofertą produktowa przynoszą efekty. W drugim półroczu planujmy również przedstawienie Inwestorom strategii rozwoju na kolejne lata. Mamy ambitne plany i chcemy dalej się rozwijać, kontynuując cudowną historię polskiej kosmetycznej firmy Miraculum  – komentuje Sławomir Ziemski, prezes Miraculum.

Spółka konsekwentnie realizuje strategię sprzedaży wielokanałowej (omnichannel), zwracając uwagę na specyfikę i znaczenie w rozwoju wszystkich kanałów sprzedaży (kanał tradycyjny, e-commerce, nowoczesny, eksportowy). W I kwartale spółka osiągnęła największą sprzedaż w kanale nowoczesnym oraz w kanale eksportowym stanowiąc odpowiednio 50% i 22% całkowitego obrotu. Spółka spodziewa się, że zwiększający się udział w całkowitej sprzedaży kanału nowoczesnego i eksportu będzie kontynuowane w kolejnych miesiącach.

Miraculum systematycznie poszerza ofertę produktową. W I kwartale marka wprowadziła na rynek dwie nowe linie produktów GRACJA Vitamin & Probiotic Face Care, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie klientów o mniejszym portfelu, którzy w obliczu wzrostu cen szukają produktów pielęgnacyjnych dostępnych w przystępnej cenie. W marce JOKO z sukcesem wprowadziła na rynek dwie linie limitowane, specjalnie dedykowane sieci Biedronka. Dodatkowo, marka JOKO wdrożyła linię sześciu odcieni błyszczyków GLOW LIP BALM. Do oferty marki Miraculum trafiły 4 sera do twarzy MIRACULUM.

Miraculum świętuje 100 lat swojego istnienia. W ramach jubileuszowych obchodów, Miraculum został głównym patronem wyjątkowego projektu muzycznego "Czułe Struny". Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. 29 i 30 kwietnia 2024 roku Natalia Kukulska wystąpiła przed publicznością (TEATR WIELKI – OPERA NARODOWA – Warszawa, sala NOSPR – Katowice) w swoim „projekcie życia” – jak określa “Czułe struny”.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl