Nadpotliwość – wstydliwy problem!


Nadpotliwość – wstydliwy problem!
2016-03-30
Pocenie się stanowi naturalny proces, którego głównym celem jest termoregulacja i odpowiednie schładzanie organizmu. Jeżeli proces ten przebiega w sposób prawidłowy, praktycznie go nie zauważamy. Co się dzieje w przypadku, gdy pocenie wykracza poza fizjologiczne normy?

Mokre plamy pod pachami, nieustannie wilgotne dłonie i małe kropelki potu na czole. Nadpotliwość stanowi udrękę wielu osób. To nie tylko problem natury medycznej, ale coraz częściej również przyczyna wstydu i zakłopotania, a nawet realna przeszkoda w swobodnych kontaktach społecznych. 

Czym jest nadpotliwość? 

W medycynie określana jest mianem hiperhydrozy. Nadpotliwość to nadmierne, niefizjologiczne  i intensywne wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Przypadłość ta dotyczy 10-20 procent populacji w tym głownie osób między 20. a 30. rokiem życia. 

Tradycyjne sposoby walki z nadpotliwością. 

1. Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych przez osoby zmagające się z problemem nadpotliwości są różnego rodzaju antyperspiranty. Ich zadaniem jest przede wszystkim hamowanie wydzielania potu. Niestety to dobre rozwiązanie jedynie przy niewielkim poceniu.

2. Apteczne środki do miejscowego wcierania działają zdecydowanie silniej niż kosmetyki dostępne w drogeriach. Jednak podobnie jak w przypadku antyperspirantów działają jedynie miejscowo i nie eliminują trwale problemu.  

3. Leki na receptę, które hamują wydzielanie potu. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie ich wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.   

 

ONIX TRWAŁE LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

 Zabiegi są bezbolesne i nie niosą ryzyka powikłań ani skutków niepożądanych.  Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, nawet na opalonej skórze.

 Efekty już po 1 zabiegu.

 Wyniki potwierdzone badaniami. 

Co w sytuacji, gdy leczenie tradycyjne zawodzi? 

Kiedy tradycyjne formy leczenia nie przyniosą rezultatów najlepszym rozwiązaniem może okazać  się pomoc medycyny estetycznej. 

Rozwiązaniem tego problemu jest nowa metoda leczenia nadpotliwości przy pomocy specjalnego, medycznego urządzenia BTL ONIX, które za pomocą prądu podanego przez aplikator mikroigłowy po prostu „spala” gruczoły potowe. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowicą wyposażoną w mikroigły i jednoczesnym jej podgrzewaniu. W momencie wkłucia emitowana jest energia, która ogrzewa skórę na głębokości 5-6 mm, co pozwala na trwale uporanie się z problemem nadpotliwości – mówi dr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna. 

Największą zaletą BTL ONIX jest niewątpliwie wysoka skuteczność zabiegu potwierdzona  w licznych badaniach klinicznych. Już w trakcie jednego zabiegu ilość wydzielanego potu może być zredukowana o 85-95%. Dla pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku bardzo intensywnej potliwości, rekomenduje się powtórzenie zabiegu po upływie około 3 miesięcy. 

Nadesłał:

com&media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl