Rodzaje depilacji woskiem


2018-01-04
Jak wybrać odpowiednią do naszego ciała i owłosienia metodę depilacji woskiem?

 

Przeczytaj również:

Na rynku kosmetycznym pojawia się w każdym roku coraz więcej nowości. Zauważalny tej także rozwój poszczególnych usług, a także typów salonów. Na ulicach większych miast zauważyć można już wiele gabinetów, które zajmują się jedynie depilacją woskiem, co wskazuje na dużą popularność tego zabiegu. Czy znasz wszystkie rodzaje tego zabiegu?

Podział depilacji woskiem nie jest jednorodny. Można wyróżnić wiele jej typów, zarówno ze względu na wykorzystywane produkty, jak i obszar usuwanego owłosienia. Najbardziej powszechny podział dotyczy rodzaju głównego produktu używanego do tego zabiegu, czyli samego wosku.

Depilacja woskiem twardym jest bardzo lubiana przez kosmetologów i kosmetyczki, ze względu na jego prostotę. Wosk ten rozgrzewany jest do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu przybiera formę i konsystencję plasteliny. Po nałożeniu na określone partie ciała, nieco twardnieje, dzięki czemu można zrywając go usunąć włosy, bez konieczności użycia plastra. Najlepiej nadaje się do depilacji małych obszarów, np. twarzy.

Wosk płynny lub półpłynny dominuje w gabinetach kosmetycznych. Może być podgrzewany w puszce i nakładany za pomocą jednorazowej szpatułki. Dużo bardziej popularne jest jednak użycie w tym celu specjalnej rolki, która zarówno podgrzewa, jak i równomiernie rozprowadza wosk na powierzchni skóry. Po zaaplikowaniu wosku na skórę, konieczne jest nałożenie specjalnego plastra, dzięki któremu możliwe jest zerwanie produktu wraz ze zbędnym owłosieniem. W przeciwieństwie do wosku twardego, w tym przypadku skóra musi być po zabiegu nieco dokładniej oczyszczona. Niewątpliwym plusem depilacji przy pomocy wosku płynnego jest możliwość objęcia nią dużego obszaru ciała, szczególnie nóg czy pleców.

Depilacja woskiem jest także bardzo częstą metodą walki z nadmiernym owłosieniem w domu. Najczęściej używane są do tego specjalnie przygotowane plastry, które na swojej powierzchni mają już nałożony wosk. Produkt rozgrzewa się najczęściej przy pomocy ciepła dłoni. Jego skuteczność jest nieco niższa, za to jej ewidentnym plusem jest wygoda.

Warto zauważyć, że na rynku pojawiają się coraz nowsze produkty, które pozwalają na opóźnienie wzrostu włosów lub ich stałe usunięcie, a stosowane są właśnie w połączeniu z depilacją woskiem. Choć metody te są stosunkowo drogie, ich efektywność przekonuje coraz większą iloś zainteresowanych.

Wybór wielu typów depilacji Radom, a także różnych rodzajów produktów do tego przeznaczonych, pozwala na dobre dopasowanie metody do potrzeb klienta. Dzięki temu ta metoda usuwania owłosienia stanowi wszechstronne rozwiązanie, łączące w sobie skuteczność oraz wygodę.

Nadesłał:

Olender Beauty Spot Salon Kosmetyczny Radom
http://www.olender-beauty-spot.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl