Sprężyste loki. Sprawdzony sposób na ich uzyskanie


Sprężyste loki. Sprawdzony sposób na ich uzyskanie
2024-02-06
Każda posiadaczka fal, loków lub sprężynek marzy o tym, aby jej pasma były zdrowe oraz sprężyste. Jednak włosy teksturowane są wyjątkowo delikatne i podatne na uszkodzenia.

Każda posiadaczka fal, loków lub sprężynek marzy o tym, aby jej pasma były zdrowe oraz sprężyste. Jednak włosy teksturowane są wyjątkowo delikatne i podatne na uszkodzenia. Te kwestie mają wpływ na stylizację, jak również wygląd, dlatego ważne jest wdrażanie odpowiednich nawyków oraz kosmetyków, które pomogą zadbać o kondycję oraz uzyskać pożądany efekt. 

 

Sprężyste loki, to takie, odbijające się od siebie po rozciągnięciu. O ile kształt skrętów zależy od genetyki i ich naturalnego uformowania, to sprężystość jesteśmy w stanie kontrolować za pomocą odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Warto w tym celu wykorzystać pewne techniki, które mogą pomóc w pobudzeniu definicji oraz naturalnego potencjału fal, loków, czy sprężynek. 

 

Nawilżenie jest niezbędnym elementem utrzymania włosów w odpowiedniej kondycji, szczególnie tych teksturowanych, które naturalnie łatwiej ulegają wysuszeniu. Aby nadać im ładną teksturę i skręt warto wprowadzić do rutyny produkty dedykowane włosom kręconym oraz techniki pielęgnacyjne, pomagające wydobyć odpowiednią definicję:

 

1.Nie dotykaj włosów 

Nadmierne dotykanie pasm rękoma może sprawić, że zaczną się puszyć i częściowo utracą swoją sprężystość. W ten sposób przenosimy na nie bród, czy tłuszcz znajdujące się na palcach. 

 

2.Nie czesz suchych włosów

W przypadku fal, loków, czy sprężynek nie należy praktykować rozczesywania na sucho. Aby wydobyć piękny skręt i sprężystość, konieczne będzie czesanie pasm wtedy, kiedy są mokre na przykład pod prysznicem. Można do tego celu wykorzystać grzebień Cantu Thick Detangle Sturdy Wash Day Comb z poręcznym haczykiem umożliwiającym zawieszenie go na prysznicu. Co więcej, grzebień ten zaprojektowano z myślą o ułatwieniu rozczesywania włosów teksturowanych. Ma szeroki rozstaw ząbków, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ich łamania.

 

3.Użyj aktywatora skrętu 

Utrzymanie pięknej fryzury oraz sprężystości gwarantuje odpowiednie nawilżenie oraz nakarmienie pasm zrównoważoną dawką protein. To właśnie ten odżywczy składnik znajduje się w maśle shea, które jest bazą tego popularnego wśród włosomaniaczek produktu - aktywatora skrętu od Cantu. Dzięki niemu włosy stają się miękkie, lśniące i dogłębnie nawilżone. Wśród innych wartościowych właściwości tego kosmetyku można wskazać również wzmocnienie, poprawę gęstości oraz ochronę fal, loków i sprężynek. 

 

Cantu Curl Activator Cream ma formę przyjemnej, kremowej odżywki bez spłukiwania, którą aplikuje się na wilgotne włosy, metodą „wgniatania” pasmo, po paśmie. Jego głównym zadaniem jest wydobycie oraz podkreślenie skrętu. Kosmetyk dociąża włosy, nawilża je i dodaje objętości bez pozostawiania efektu puchu. Sprawia, że skręty stają się sprężyste, błyszczące i pełne życia. 

Użytkowniczki cenią go nie tylko za skuteczność, ale również zwracają uwagę na wydajność produktu. Co więcej, ten niepozorny kosmetyk zdobył wiele słów uznania i nagród w krajach na całym świecie.

 

4.Susz delikatnie

W wydobyciu pięknego skrętu nie bez znaczenia jest również metoda suszenia loków. Rekomendujemy, aby robić to letnim, niezbyt ciepłym powietrzem i w miarę możliwości wykorzystać do tego celu suszarkę z dyfuzorem i jonizacją. To właśnie ta ostatnia funkcja dba o to, aby skręty były wygładzone i błyszczące oraz redukuje ich puszenie się i elektryzowanie. 

 

Kosmetyki i akcesoria Cantu dostępne są w drogeriach Rossmann oraz na stronach Lookfantastic i Amazon.


Nadesłał:

allegrok.s@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl