Miraculum: przychody z eksportu w kwietniu 2023 r. ponad dwa razy wyższe r/r


Miraculum: przychody z eksportu w kwietniu 2023 r. ponad dwa razy wyższe r/r
2023-05-10
Notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum osiągnęła 1,2 mln zł przychodów z eksportu – jest to o 111 proc. więcej r/r. To efekt zrealizowanych dostaw do stałych klientów spółki między innymi z Hiszpanii, Izraela, Palestyny i Kanady.

Od stycznia do końca kwietnia spółka wypracowała przychody na poziomie 17,8 mln zł – jest to o 31 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Narastająco, niemal 3-krotny wzrost wypracował sklep internetowy – sprzedaż z tego tytułu w wyniosła 146 tys. zł.

- Wzrost sprzedaży w kwietniu to efekt konsekwentnie realizowanej strategii spółki i zawartych kontraktów zagranicznych. W drugim kwartale, zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, mamy do zrealizowania jeszcze zamówienia do kontrahentów z Arabii Saudyjskiej o łącznej wartości 75 tys. USD. – komentuje Marek Kamola, członek zarządu Miraculum.  – Nie zwalniamy tempa: rozmawiamy z nowymi klientami pozyskanymi na targach w Bolonii, przed nami kolejne imprezy targowe – dodaje.

Jeszcze w maju Miraculum zaprezentuje się podczas Central Asia Beauty Expo w Kazachstanie, a w czerwcu na targach Slavic B2Beauty w Kielcach. Dział eksportu podjął decyzję o udziale w targach w Dubaju, które odbędą się w na przełomie października i listopada 2023 r. – celem jest wzmocnienie współpracy z partnerami z krajów arabskich (ZEA, Arabia Saudyjska i innych) oraz pozyskanie nowych klientów.  

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl