Rekordowe przychody Miraculum w lutym 2023 r.


Rekordowe przychody Miraculum w lutym 2023 r.
2023-03-13
W lutym 2023 r. Miraculum wypracowało przychody w wysokości 5,9 mln zł, czyli ponad 2 krotnie więcej niż w lutym ubiegłego roku.

Spółka osiągnęła w kanale nowoczesnym tj. dyskontów, super i hipermarketów oraz drogerii. Tak wysoka sprzedaż i dynamika wzrostu to m.in. efekt wyjścia naprzeciw oczekiwaniom Klientów: ciekawej oferty, prowadzenia uczciwej polityki cenowej oraz nie stosowania coraz powszechniejszego downsizingu. Zauważalny jest również trend powrotu konsumentów do uznanych i cenionych marek z wieloletnią tradycją – Pani Walewska, WARS, Miraculum.

W ujęciu narastającym, notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna, osiągnęła ponad 9,8 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 40 proc. r/r.

- Rekordowa sprzedaż w lutym to tzw. wisienka na torcie bardzo dobrych wyników sprzedażowych z ostatnich miesięcy. Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu i wielu zmian, które wprowadziliśmy w organizacji. Jestem przekonany, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Aktywnie działamy w zakresie budowania sprzedaży zarówno w kraju, jak i zagranicą. – komentuje Marek Kamola, członek zarządu Miraculum.  

W lutym 2023 r. wyniki sprzedażowe Miraculum napędzała głownie sprzedaż w nowoczesnym kanale dystrybucji (sieci drogerii, dyskonty), która wyniosła 3 mln zł (+2,1 mln zł r/r). O ponad 100 proc. wzrosła również sprzedaż zagraniczna, która wyniosła 1,3 mln zł (+0,7 mln zł r/r). W lutym Dział Eksportu zrealizował sprzedaż do stałych klientów z m.in. Rumunii, Estonii, Kazachstanu.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl