„Ubrania, które dają moc”, czyli kobiety dla kobiet w społecznej akcji


„Ubrania, które dają moc”,  czyli kobiety dla kobiet w społecznej akcji
2023-03-06
Port Łódź przez cały marzec świętuje Dzień Kobiet, który w tym roku nabiera w Centrum szczególnego znaczenia. To za sprawą niezwykłej społecznej inicjatywy „Ubrania, które dają moc” organizowanej przez Fundację Huśtawka, Centrum Służby Rodzinie i Port Łódź.

Akcję zainauguruje spotkanie z Magdaleną Mikołajczyk, autorką książki „Jestem dość” i twórczynią bloga matkojedyna.com. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 11 marca o godzinie 16:00 w przestrzeni Butiku Pełnego Dobra w Porcie Łódź.

Przeczytaj również:

 

Kobiety mają moc. Moc, która jeszcze bardziej przybiera na sile, gdy się nią dzielimy. Fundacja Huśtawka, Centrum Służby Rodzinie oraz Port Łódź zapraszają do udziału w inicjatywie „Ubranie, które daje moc” i przekazania ubrań dla kobiet, które w związku z różnymi życiowymi doświadczeniami znalazły się w kryzysie. A jakie ubranie daje moc?

 

- Takie, któremu chcemy dać drugie życie i które niesie ze sobą historię – sukienka, która dodawała pewności siebie, bluza, w której czułam się bezpiecznie, marynarka, w której zdobyłam pracę albo brałam udział w ważnej konferencji. Moc jest w nas i tą siłą możemy się podzielić z kobietami, które swoją moc utraciły z powodu różnych trudnych doświadczeń– przemocy, bezdomności, wojny, utraty, choroby i wielu innych. Robiąc tak niewiele, można dać komuś nadzieję na zmianę, dać komuś moc - mówi Anna Grabarczyk z Fundacji Huśtawka.

 

Jak możemy przyłączyć się do akcji? Wybieramy ze swojej szafy ubranie, któremu chcemy dać drugie życie i z którym związane jest nasze osobiste doświadczenie. Historię opisujemy na metce, którą możemy wydrukować ze strony internetowej Portu Łódź, odebrać w Butiku Pełnym Dobra lub stworzyć samodzielnie. Ubrania wraz z historiami oddawać można w Butiku Pełnym Dobra, który już od roku funkcjonuje w łódzkim centrum handlowym.

 

- Przekażmy naszą moc innym kobietom, które potrzebują nie tylko sukienki, spodni czy bluzki, ale i wsparcia. To ubranie będzie jak uścisk, a Twoje słowa sprawią, że przekażesz coś więcej niż tylko rzecz – napisz na metce to, co podpowie Ci serce, co sama chciałabyś przeczytać w trudnej sytuacji. Zachęcam wszystkie kobiety by stały się ambasadorkami akcji i przekazywały ideę naszej wspólnej inicjatywy dalej. Sercem naszego przedsięwzięcia jest Butik Pełen Dobra, w którym dajemy wsparcie, nadzieję i odrobinę normalności, a walutą nie są pieniądze tylko uśmiech. To miejsce drugiego życia ubrań, które nabierają tutaj prawdziwej mocy, przywracają poczucie godności i sprawczości oraz łączą ludzimówi Maria Szwed z Portu Łódź.

 

Akcję „Ubranie, które daje moc” zainauguruje spotkanie z Magdaleną Mikołajczyk, w sobotę 11 marca o godzinie 16:00 w Porcie Łódź w Butiku Pełnym Dobra (obok sklepu C&A i Mohito), podczas którego porozmawiamy o tym, dlaczego tak trudno nam uwierzyć, że jesteśmy „dość” i co zrobić by patrzeć na siebie z czułością? Na cel związany z inicjatywą pisarka przeznaczyła swoją sukienkę, w której odbierała nagrodę podczas konkursu Blog Roku.

 

- Wiedziałam, że trzymam tę sukienkę na specjalną okazję. I lepsza nie nadejdzie. przywiozę ją do Łodzi osobiście. Do swojej sukienki dołączę metkę, na której własnoręcznie napiszę to, czego brakowało mi w moich kryzysach. Napiszę: „to jest sukienka, w której czułam się zauważona. Może i ty przestaniesz być niewidzialna? Taka, jaka jesteś, jesteś w sam raz. Jesteś dość”. Jednocześnie bardzo zachęcam was, byście i wy włączyli się do akcji. Przynieście do butiku swoje ubranie mocy, coś, co jest dla was dobre, ale i bez czego sobie poradzicie, bo być może komuś przyda się bardziejmówi Magdalena Mikołajczyk.

 

Magdalena Mikołajczyk to twórczyni internetowa, artystka kabaretowa, autorka bloga matkojedyna.com, pisarka. W swoich social mediach promuje życie bez presji i hołduje idei, że bycie sobą jest w porządku. Matka dwóch córek, żona jednego męża, wnikliwa obserwatorka codzienności, która słowami potrafi wydobywać emocje. Z siebie i z innych.

 

Wszystkie osoby, które nie mogą być obecne podczas spotkania 11 marca w Butiku Pełnym Dobra, ale chcą przekazać „ubranie, które daje moc”, mogą przesyłać rzeczy na adres: Butik Pełen Dobra, Port Łódź, ul. Pabianicka 245, 93-457 Łódź.

 

Więcej informacji o akcji „Ubranie, które daje moc” znaleźć można TUTAJ

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl